/Files/images/1297602050_dl.jpg

На період карантину Бібліотека пропонує свої послуги, якими ви можете скористатися дистанційно

Ми тепер живемо в онлайн форматі й таким чином спілкуємося зі своїми читачами, користувачами. Новий досвід цікавий усім, оскільки вся країна тепер навчається, бачиться, слухає, дізнається і читає інформацію в інтернеті.
Замість того, щоб піддаватися паніці, рекомендуємо мислити позитивно і отримати від вимушеного перебування вдома користь і тільки користь.

Відпочинемо від онлайн уроків, домашніх завдань, онлайн ігр, перегляду мультфільмів та кінофільмів і повернемося до приємного читання книг, а також у всесвітній павутині відкрили безліч онлайн-розваг.

Усім користувачам Бібліотеки, які брали книги та не встигли повернути їх через карантин, автоматично подовжено термін повернення до кінця карантину.

Щоб отримати оперативну (швидку) відповідь на запитання про ресурси та послуги Бібліотеки, надішліть листа на е-пошту library156@ukr.net

Тому поки всі дома, налаштовуйтеся на шкільну бібліотечну сторінку. Ви весело і корисно проведете свій час – у нас тільки гарні новини.

Культурний карантин: що читати і дивитися дома. Поради бібліотекаря

«Є злочини гірші, ніж спалювати книги. Наприклад – не читати їх»
(Рей Бредбері)

Складно з цим не погодитися. І ми пропонуємо надолужити згаяне. Сьогодні мотивуємо читати. Розповідаємо, який ефект від читання.

Декілька аргументів на користь книг, або чому читати корисно:

-Читання збільшує словниковий запас.Особливо якщо ви читаєте твори різних авторів і жанрів, стикаючись зі словами й термінами, які рідко вживаються в повсякденній мові.
-Читання робить розумнішим, відточує аналітичні здібності і покращує концентрацію.Воно «включає» мозок.
-Читання зміцнює пам’ять. Незаперечний факт. Для розуміння твору потрібно запам’ятати безліч речей і нюансів, а це тренує пам’ять.
-Читання допомагає в спілкуванні. Воно вдосконалює мовні навички та дозволяє ясно і чітко викладати свої думки.
-Читання відкриває світ і додає впевненості в собі. Будь-яка книга, по суті, є новим віконцем у світ.
-Читання знижує стрес. Доведено, що лише шість хвилин читання знижує рівень стресу на 65%. Навіть від нудьги рятує.
-Читання зміцнює сон. Тільки якщо ви заміните щовечірній перегляд телевізора читанням паперової книги.
-Читання дозволяє прожити життя інших людей. І ви знаєте, це унікальна можливість. Ваша уява сама намалює декорації.
-Читання розвиває уяву. І чим більше ви читаєте, тим ваша здатність фантазувати краща: ви регулярно програвайте в голові все те, про що читаєте.
-Читання допомагає у вирішенні складних завдань. І мова не про математичні приклади. Читання, підвищуючи соціальні навички. Інакше кажучи, допомагає легше зорієнтуватися в навколишньому світі й налагодити потрібні соціальні контакти.
-Читання вчить взаєминам. Розкриваючи їх, книги дозволяють стати на місце іншої людини, зрозуміти мотив тих чи інших його вчинків. І це дуже захоплююче заняття.
Отже, від читання книг лише одна користь. Читайте, розвивайтеся, мрійте, подорожуйте. А книги допоможуть вам в цьому

У книги люди, наче бджоли в соти,
Знесли духовний, чародійний мед
Сліпцеві очі ним потри, і в миг
Побачить сонце й голубі висоти,
Відчує мислі найстрімкіших літ.
Збагне людські страждання і турботи,
Поможе іншим темряву збороти,
Рвучи з очей пов”язки чорних лент!
Благословенна та ясна година,
Коли Буквар до рук бере дитина,
Коли читає „Кобзаря” юнак,
Коли Франка „огромнії сонети”
Підносять дух, коли говорять Гете,
Шекспір, Міцкевич, Лермонтов, Бальзак.
Д. Павличко

/Files/images/bbloteka/корона.jpg
У Британії видали книжку про коронавірус для дітей – завантажте її українською

КОРИСНІ САЙТИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Сайт Міністерства освіти і науки України
Електронні версії підручників
Віртуальна школа для учнів 1-2 класів
Всеукраїнська школа онлайн для 5-11 класів
Дитячий психолог
Інклюзивна освіта
Сайти для батьків, які виховують дітей з особливими потребами
ТОП-15 сайтів українською мовою для розвитку дитини
Мама-тато: сайт для батьків
Поняття обдарованості
Поради батькам щодо роботи з обдарованими дітьми
Підтримка талановитої дитини батьками

Посібники, які Міністерство освіти і науки України пропонує використовувати батькам і педагогам для навчання дітей безпечному користуванню Інтернетом:

Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями/ О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.
Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник / А. Кочарян, Н. Гущина. – К., 2011. – 100 с.
Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків/ І. Литовченко, С. Максименко, С Болтівець [та ін.]. – К.: ТОВ “Видавни-чий будинок «Аванпост-Прим»”, 2010. – 48с.
Пам’ятка для батьків “Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок”,розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі
Перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів, затверджений на засіданні Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі (рішення N 2 від 20.04.2010)
Матеріал взято з сайту Міністерстваосвіти і науки, молоді та спорту України

Відеоматеріали

Шлях книги від давнини до сучасності

Цікаві факти про книгу

Відвідайте бібліотеки світу!

Незвичайні бібліотеки світу

Бібліотеки майбутнього: як у Вашингтоні ломають стереотипи

Бібліотеки України

Пам'ятники книгам у світі

Пам'ятники літературним героям в України

Пам'ятники казковим героям в Україні

Читаючі" пам'ятники світу.Віртуальна подорож.