НОВИЙ ЗАКОН ПРО СЕРЕДНЮ ОСВІТУ

Український парламент ухвалив новий Закон України «Про повну загальну середню освіту». За відповідне рішення 16 січня проголосували 327 народних депутатів.

Ухвалення нового закону обумовлено потребою в нормативному забезпеченні реформування системи загальної середньої освіти, розпочатого після прийняття в 2017 році закону «Про освіту».

Очікується, що ухвалення документа сприятиме підвищенню якості загальної середньої освіти, розширенню автономії шкіл, формуванню у школярів необхідних для життя компетентностей, розвитку закладів освіти усіх форм власності тощо.

Зокрема, закон урегульовує питання доступності до повної середньої освіти для осіб з особливими освітніми потребами, а також територіальної доступності шкіл, питання обов’язку органів влади забезпечувати відповідну доступність, регулює питання забезпечення якості шкільної освіти, питання мови освіти у школах, сертифікації педагогічних працівників.

Також закон унормовує питання ресурсного забезпечення шкіл, засад здійснення інституційного аудиту, батьківського та учнівського самоврядування, питання прав та обов’язків учасників освітнього процесу тощо.

НОВИЙ ЗАКОН «ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ ОСВІТУ»: ОСНОВНІ ТЕЗИ