/Files/images/булінг 2.jpg

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

1. Лист Міністерства освіти і науки України від 29.01.2019 №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від18 грудня 2018р. №2657-VIII».

2. Лист Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 №1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу».

3. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) від 18 грудня 2018 р. № 2657 - VIII/

4. ЗАКОН УКРАЇНИ. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

5. Закон про антибулінг

6. Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти

/Files/images/fe3bd920d2e9660906f2438006dc66d1.gif

План заходів ХСШ №156 щодо профілактики булінгу в учнівському середовищі на 2020/2021 навчальний рік

Відповідальний за протидію та профілактику булінгу в закладі освіти - заступник директора з НВР

Коноваленко Ігор Вікторович.

/Files/images/fe3bd920d2e9660906f2438006dc66d1.gif

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ У ХАРКІВСЬКІЙ СПЕЦІАЛІЗОАНІЙ ШКОЛІ І - ІІІ СТУПЕНІВ № 156

Звертатись із повідомленнями (заявами) про факти булінгу можна до директора школи або до відповідального за протидію та профілактику булінгу в закладі освіти

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденціальності) заяв про випадки булінгу (цькування)

Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти

ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ ПРОБЛЕМАМИ БУЛІНГУ В УКРАЇНІ

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ: СИСТЕМНИЙ ПІДХІД

Булінг в Україні

Жертви й ініціатори булінгу

Навчання навичок протидії булінґу в школі

Наслідки шкільного насилля

Про булінг

Протидія булінгу

Форми та види булінґу

Що можуть зробити батьки

Що можуть зробити вчителі

Як реагувати на цькування

Якщо ваша дитина агрессор.

Що таке булінг?

Шість запитань та відповідей про кібербулінг

Як запобігти булінгу в учнівській спільноті?

Програма "Не смійся з мене"

«Будуємо майбутнє разом»: програма профілактики конфліктів та правопорушень серед учнівської молоді

Картинки та плакати

/Files/images/Булінг.jpg/Files/images/булінг 3.jpg

/Files/images/булінг 6.jpg

В Україні презентували чат-бот «Кіберпес» проти кібербулінгу

/Files/images/fe3bd920d2e9660906f2438006dc66d1.gif

Всі діти можуть конфліктувати в школі чи дитсадках, проте, якщо такі конфлікти стають систематичними, то треба звернути увагу, чи не є такі сутички булінгом.

Булінг, або цькування -це дія яка полягає у психологічному, фізичному, економічному, соціальному насильстві, в наслідок чого заподіяна фізична або економічна шкода дитині. Дитину, яку вибрали жертвою, намагаються принизити, залякати, ізолювати від інших різними способами.

Найпоширенішими видами булінгу є:

• фізичний (штовхання, підніжки, зачіпання, тощо)

• психологічний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла

• економічний (крадіжки, вимагання грошей)

• сексуальний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла)

• кібербулінг (приниження за допомогою мобільних телефонів, Інтернету)

Дізнайтеся, більше про те, як розпізнати, що ваша дитина стала жертвою булера, що робити в такій ситуації, та як допомогти дитині у відео разом з психологом Mindly Інгою Марченко -

Попередити булінг: 5 вправ для розвитку емпатії

Булінг. Булінг... Булінг! Це слово так часто останнім часом у всіх на вустах. Але чому стають булерами? Чому деякі люди так безжалісно ображають та принижують інших? І, головне, чи можна не лише розв'язувати проблему по факту, а й запобігати її виникненню? Так! Адже на все є свої причини, і на схильність до булінгу теж.

Як стверджують психологи, причиною агресивної поведінки може бути не лише власний негативний досвід у ролі жертви цькування чи особисті комплекси, а й невміння розуміти емоційний стан інших та нездатність скеровувати свою поведінку відповідно до цього (відсутність емпатії

Попередити булінг: 5 вправ для розвитку емпатії

План заходів протидії булінгу у 2020/2021 навчальному році (додаток до річного плану)