Повернутися до звичайного режиму

"Захоплення книжкою в поєднанні всього буття дитини має стояти на першому місці. Однією із істин моєї педагогічної віри є безмежна віра в виховну силу книжки"

В.Сухомлинський

/Files/images/biblioteka_2015/CHitayucha_rodina_sila_biblioterapii_dlya_ditey_i_doroslikh_1000x768.jpg

Підтримка сімейного читання - спільне -завдання фахівців

Роль сім'ї у формуванні ставлення до книги, читання є надзвичайно великою. Якщо читання входить в спосіб життя дорослих членів сім'ї, дитина це вловлює і вбирає. Враження, отримані у власній сім'ї, залишаються певним масштабом для порівняння, для оцінки на все життя і реалізуються вже у власній родині. Склад домашньої бібліотеки, що відбиває смак, рід занять та професійних аматорських інтересів іноді кількох поколінь, багато в чому визначає не тільки ставлення до книги, а й коло читання дитини і підлітка на довгий період.
Наша завдання полягає в тому, щоб нас підтримували не тільки батьки - ентузіасти, але батьки - грамотні союзники.
Деякі батьки кажуть, що це справа бібліотекарів і вчите­лів. Так, але хто краще за бать­ків знає свою дитину? Як часто вразлива дитяча пам'ять роками зберігає влучно сказане батьків­ське слово!
Плідна співпраця бібліотекарів з батьками є важливим фактором, який впливає на результативність роботи шкільної бібліотеки з роз­витку читацьких інтересів учнів, формує їх бібліотечну грамотність і культуру.

Спільними зусиллями виховаємо любов до читання

Рекомендаційний список літератури для батьків (гіперпосилання

Корисні сайти

Міністерство освіти і науки України

сайт для батьків нпп інтелект україни

"Мама-Тато"

www.mama-tato.com.ua
Інформація для батьків: вагітність та пологи, грудне вигодовування, виховання та навчання дітей, статті, форум, консультації спеціалістів, законодавство про сім'ю. Для дітей - скоромовки, загадки, вірші та пісні, розфарбовки.

"Розвиток дитини"

https://childdevelop.com.ua/

Все для розвитку та виховання вашої дитини: творчі та практичні завдання, експерименти, статті з розвитку, виховання та психології дитини.

Топ-15 сайтів для батьків і дітей

https://osvitanova.com.ua/posts/644-top-15-saitiv-ukrainskoiu-movoiu-dlia-rozvytku-dytyny

Читання - справа сімейна

https://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=7137

Як батьки можуть зацікавити дитину читанням?

Ось кілька порад від фахівців про те, як можна мотивувати дитину полюбити читання:
  1. Покажіть гарний приклад – почніть із себе. Читайте часто й для власного задоволення. Ви створите для своїх дітей модель для наслідування.
  2. Нехай у вашої дитини буде доступ до різноманітної літератури: художньої, довідкової, книжок про хобі та різні зацікавлення.
  3. Заохочуйте діяльність, частиною якої є читання: готуйте з кулінарних книжок, майструйте повітряного змія за книжкою з інструкцією, спостерігайте за птахами та шукайте інформацію про них в енциклопедії…
  4. Читайте бодайдесять хвилин щодня.
  5. Не ігноруйте спілкування за допомогою записок: лишайте дітям письмові завдання чи послання на холодильнику й заохочуйте письмові відповіді.
  6. Попросіть дитину принести книжку з бібліотеки для вас або молодшого братика чи сестрички.
  7. Присвятіть один вечір на тиждень родинному читанню замість перегляду телевізора або сидіння в інтернеті.
  8. Заохочуйте дитину за кожної «читальної» нагоди.Пам’ятайте, що читання –це не тільки «великі й страшні книжки», але й комікси, ігри, письмові інструкції, титри в кіно, листування.
  9. Читання книжок повинно асоціюватися із задоволенням. Не нав’язуйте дитині книжок на свій смак: можливо, вони їй не сподобаються. Дозвольте їй обирати книжки самостійно. Переконайтеся, що дитина має доступ до різноманітної літератури.
  10. Не ігноруйте так звану «низьку» літературу, комікси й дешеві журнали. Можливо, саме вони зростять у вашій дитині любов до читання.
  11. Не завершуйте читання читанням. Обговорюйте з дитиною книжки, які прочитала вона, або які ви прочитали разом, згадуйте про події чи персонажів із книжок у різних ситуаціях. Нехай ваше спілкування буде приємним і приносить задоволення.
Кiлькiсть переглядiв: 1584