/Files/images/bbloteka/місячник-222.jpg

З 2008 року за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) започатковано щорічне проведення у жовтні місяці Міжнародного місячника шкільних бібліотек.
Міністерство освіти і науки України у 2014 році підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 01 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

НАКАЗ МОН України від 12 серпня 2014 року № 931 "Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек"

Традиційний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек цього року буде присвячений видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям В. О. Сухомлинському з нагоди 100-річчя від дня його народження.
Відповідно до рішення 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО ювілей Василя Сухомлинського відзначатиметься 28 вересня 2018 року на рівні цієї міжнародної організації. Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» ювілей великого педагога, письменника, публіциста відзначатиметься і на державному рівні.
Інститут модернізації змісту освіти спільно з Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О. Сухомлинського розробив рекомендації щодо проведення місячника шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини».
Особливо гострою в сучасному світі є проблема творчого розвитку особистості. Кожна країна дбає про творчий потенціал всього суспільства і кожної людини зокрема. Саме цій меті підпорядкована діяльність освітянських закладів, пріоритетним завданням яких є розвиток творчих обдарувань особистості, надання їй можливості проявляти свої нахили і здібності.
В. О. Сухомлинський приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності, дбав про забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного формування особистості, виховання соціально зрілого громадянина України.
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства.
У місячнику братимуть участь шкільні бібліотекарі, учні школи, класні керівники та учителі предметники, батьки.
Робота шкільної бібліотеки з виховання творчої особистості учнів передбачає поповнення бібліотечного фонду документами з різних галузей знань, зорієнтованих на формування освіченої людини, в тому числі виданнями В. О. Сухомлинського, популяризацію літератури з питань розвитку творчих здібностей учнів серед вчителів та батьків, проведення масових науково-практичних заходів з цієї тематики.
Запрошуємо всіх бажаючих до співпраці!

01 по 31 жовтня в нашій бібліотеці буде проведено Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки під гаслом:
«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського)

/Files/images/bbloteka/slide-0.jpg

План місячника шкільної бібліотеки за темою
"Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини"

Історія одного життя

28.09.2018 року в шкільній бібліотеці до 100-річчя від дня народження видатного українського педагога та письменника В.О.Сухомлинського з учнями 2 класу проведено літературний ранок "Історія одного життя".Мета заходу - познайомити учнів з життєвим і творчим шляхом українського педагога, письменника, В.О.Сухомлинського. Вчити дітей бачити красу, що оточує нас, передавати словами побачене.Виховувати в учнів патріотичні почуття, працелюбність, повагу до старших і любов до рідної землі, доброту, людяність, потребу в справжній дружбі, чуйність, милосердя у ставленні до близьких і чужих,осуд проявів жорстокості, байдужості, заздрощів, ненависті, недоброзичливості.. Викликати бажання наслідувати позитивні риси персонажів прочитаних оповідань та казок.

/Files/images/bbloteka/100_6665.JPG

Чарівний казковий світ

04.10.18 року у шкільній бібліотеці проведено літературну годину "Чарівний казковий світ". Учасниками заходу стали учні 3Б класу.
Під час заходу діти полинули у своїй уяві в світ, де добро завжди перемагає зло, чесноти винагороджуються, а слабких захищають добрі сили.

/Files/images/bbloteka/Андерсен.jpg

Незабутня Квітка

Дивна, багато в чому трагічна доля випала маленькій симпатичній жінці, відомій американській студійній вокалістці, яку в 1998 році назвали найбільш упізнаваним голосом США. Її голос хоч раз почули понад 20 мільярдів людей, що в три рази більше за все населення планети. Ім'я цієї співачки Квітка Цісик. Звідки ж взялася чарівна українська квітка, яка знала таємний код української душі, в чужині, у самому центрі Нью-Йорка?12.10.2018 року в шкільній бібліотеці учасниками музичного каскаду творчості відомої американської співачки з українською душею стали учні 8В та 10А класу.

/Files/images/bbloteka/цисик.JPG

Доля і музика

Ім’я української оперної співачки Соломії Крушельницької викликає чималий інтерес, адже її успіх та слава були просто неймовірними. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Маттіа Баттістіні, Федір Шаляпін. Хто ж вона? Чим вона вражала сучасників? Поговоримо...18.10.2018 року в бібліотеці з учнями 7 класу проведено бесіду-концерт «Доля і музика» (до 145-річчя від дня народж. української співачки С.Крушельницької).

/Files/images/bbloteka/100_6727.JPG

Бути людиною

"...Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний.Виховуй у собі людину – ось, що головне. Інженером можна стати за п’ять років, вчитися на людину потрібно все життя» - така головна настанова великого педагога, людини з глибокою, чистою душею, щирим відданим серцем – Василя Олександровича Сухомлинського.
Тож давайте познайомимося ближче із творчою, натхненною, щирою, відданою особистістю, великим педагогом Василем Сухомлинським та його літературним спадком.30.10.2018 року в шкільній бібліотеці з учнями 3 класу проведено літературну годину "Бути людиною".Учні 3В класу підготували цікаву інформацію про життєвий шлях письменника та повчальні сценки за його творами.

"Я хочу сказати своє слово..."

2 листопада проведено годину спілкування з учнями 4 Б класу (кл. керівник Голополос Н.В.), присвячену життю та творчості В. О. Сухомлинського
Метою заходу було ознайомлення учнів з життям та творчим шляхом В.О. Сухомлинського, виховання інтересу до його творчості. Сподіваємося, що сьогоднішня зустріч навчить дітей бачити красу, що оточує нас, пере­давати словами побачене, сприятиме формуванню різносторонніх уявлень про природу, виховуватиме любов до рідного краю, бережливе ставлення до навколишнього сере­довища. Сприятиме формуванню у дітей почуття доброти до навколишніх людей, розуміння того, що людина - не просто частина природи, а найвище її створіння. Бути людиною треба вчитися все життя.
Учні 4 Б класу підготували повідомлення про біографію В. Сухомлинського, прочитали багато його творів і інсценізували їх. Проявили творчі здібності - намалювали ілюстрації до улюблених оповідань.
А учні 2 Б, 6 А і 7 А класів показали цікаві сценки за оповіданнями письменника.

/Files/images/biblioteka_2015/100_6797.JPG

2017/2018 навчальний рік

/Files/images/bbloteka/38.jpg

02 по 31 жовтня в нашій бібліотеці буде проведено Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки під гаслом

"Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя!".

Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку, недоотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища, в якому перебувають діти, незбалансованість харчування, дефіцит мікроелементів і вітамінів, гіподинамія, травматизм, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, токсичних і наркотичних речовин, ранній початок статевого життя, недостатній рівень сформованості навичок безпеки життєдіяльності, поширення ВІЛ-інфекції, туберкульозу, захворювань, що передаються статевим шляхом тощо, потребують посилення роботи в навчальних закладах з формування в учнів навичок здорового способу життя, усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення здоров’я, розвитку культури здоров’я. Бібліотеку завжди називали аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою, тому важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала центром збереження здоров’я та осередком формування здоров’язберігаючої компетентності учнів.

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

Загальний науково-методичний супровід організації та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек здійснюватиме Державна наукова установа«Інститут модернізації змісту освіти»та головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України –Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О.Сухомлинського НАПН України.

Рекомендації щодопроведенняу 2017 році Всеукраїнського місячникашкільних бібліотек"Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя" Режим доступу- wym-1506680637043

План проведення

/Files/images/bbloteka/images (1).jpg

Книжкова виставка-діалог «Здоровий спосіб життя:
Модно! Престижно! Корисно!».

/Files/images/bbloteka/виставка.JPG

Репродуктивне здоров'я молоді

19 жовтня в шкільній бібліотеці був проведений круглий стіл за темою "Репродуктивне здоров'я молоді". Організувала та провела захід учитель предмету Основи здоров'я Лісова Н.Б.В процесі активного обміну думками учні отримали актуальну інформацію з приводу запобігання ризикам і негативному впливу на репродуктивне здоров'я соціальних та особистністних чинників. В процесі обміну думками учні зробили висновки необхідності дотримання культури статевих стосунків на основі дружби, поваги, вірності.

/Files/images/bbloteka/100_6015.JPG

Здоров'я - це скарб

18 жовтня у шкільнй бібліотеці проведено усний журнал "Здоров'я - це скарб!".Учасниками заходу стали наші маленькі читачі - учні 2-В класу.Мета заходу: вчити здоровому способу життя, свідомому ставленню до свого здоров'я; розвивати бажання вести активний спосіб життя, берегти, зміцнювати здоров'я; виховувати хороші звички, бажання перетворити набуті знання у внутрішню потребу.

/Files/images/bbloteka/яна.JPG

Відверто про небезпечні пристрасті

13 жовтня у шкільній бібліотеці проведено інформ-досьє "Відверто про небезпечні пристрасті".Мета заходу: формування в учнів правильного уявлення про здоров’я, здоровий спосіб життя; виховання дбайливого ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих; пропаганда здорового способу життя; профілактика паління, пияцтва, наркоманії.Учасниками заходу стали учні 5-х та 6-х класів.

/Files/images/bbloteka/ОБД.JPG

Абетка харчування

Сьогодні, 12 жовтня , до читального залу нашої бібліотеки завітали учні 3-Б класу. Для них ми підготували годину корисних порад щодо збереження та зміцнення здоров’я завдяки правильному харчуванню.
Метою проведення цього заходу було розширення поняття про поживні речовини, що містяться в овочах і фруктах, довести, що раціональне харчування можливе лише за умови поєднання харчових продуктів рослинного та тваринного походження.
Учні із задоволенням розгадували ребус, відгадували загадки. Гра «Корисні та шкідливі» переконала дітей у правильному виборі продуктів, корисних для їхнього здоров’я. А учасники бібліотечного гуртка в яскравих костюмах виступили в ролі «Вітамінів»: підготували для глядачів цікаву інформацію про найважливіші вітаміни для людини.
Сподобалася дітям весела фізкултьхвилинка з музичним супроводом.
А мультфільм на «десерт» остаточно підняв настрій всім присутнім.

/Files/images/bbloteka/вітаміни.JPG

Харчування та здоров'я

10 жовтня у шкільній бібліотеці учителем предмету Основи здоров'я Бандуро. І.О. проведено учнями 7-го класу годину корисних порад "Харчування та здоров'я".Мета заходу: сформувати у дітей уявлення про правильне харчування, як складової частини здорового способу життя, привернути увагу дітей до проблем харчування, розширити знання дітей про правильне харчування, формування навичок правильного харчування.

/Files/images/bbloteka/Бандура.JPG

Шкідливі звички: міраж і дійсність

Здоровий спосіб життя - це мрія майже кожного. У наш час ця тема стала актуальною ще й тому, що, на жаль, показники хворих зашкалюють. Не кожна дитина може похвалитися відмінним здоров'ям, не кажучи вже про дорослих.05.10 2017 року в шкільній бібліотеці вдбувся актуальний діалог за темою "Шкідливі звички: міраж і дійсність". Учасниками актуального діалогу стали бібліотекарі обласної та шкільної бібліотек й учні 5-х класів. Ми разом спробували розібратися, у чому ж причина наших хвороб: чи то є спадковістю, чи все ж таки ми самі своїм способом життя, шкідливими звичками повільно вбиваємо свій організм? Найголовніше питання, що дійсно шкодить нам, а що ні? Діти стали активними учасниками актуального діалогу.

/Files/images/bbloteka/здоровя.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 697

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.