Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/biblioteka_2015/-4-638.jpg

Книга - невичерпне джерело знань. Однак відкриває вона свої скарбниці тільки тим, хто вміє читати. Навіть читаючи багато, дитина не прочитує кращі книги, читання її є випадковим, непостійним. Щоб дитина-читач змогла в повному обсязі реалізувати моральні, пізнавальні та естетичні цінності літератури, її треба навчити читати.
Культура читання – це любов до книги та читання, уміння читати вдумливо, глибоко проникаючи в задум письменника, правильно оцінюючи книгу. Це здатність естетично, повною мірою, сприймати художній твір, бачити в ньому джерело естетичної насолоди. Це і вміння активно працювати з науково-пізнавальною літературою. Культура читання включає в себе уміння знаходити за допомогою бібліографічних покажчиків потрібну літературу і інформацію, яка цікавить читача. Вміння користуватися книгою та бібліотекою. Культура читання потребує в усіх випадках життя звертатися до книги за порадою.
Культура читання – бережне ставлення до книги і до себе під час читання, тобто знати і дотримуватися правил гігієни читання.
Без вдумливого читання, без уміння знайти потрібну книгу і користуватися нею юний читач не може стати культурною людиною. Важливо довести дитині, що книга – результат праці багатьох людей: письменників, художників, працівників видавництва і друкарні, в значить її треба зберігати в гарному стані тривалий час.
Виховання любові до книги – це результат роботи і вчителя, і бібліотекаря, і сім”ї.

Кiлькiсть переглядiв: 1221