/Files/images/книжный ряд.jpeg/Files/images/книжный ряд.jpeg

Велика користь буває людині од учення книжного.

Книги ж учать і наставляють нас на путь покаяння, і мудрість, і стриманість здобуваємо ми із словес книжних.
Бо се ріки, що наповнюють всесвіт увесь.
Се ж джерела мудрості,

Бо є в книгах незмірна глибина. Літопис Руський (1037 рік)

─Художня і галузева література

─Підручники

КОМПЛЕКТУВАННЯ БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ

Комплектування завжди було і залишається одним із основних завдань шкільної бібліотеки. Головне завдання комплектування – здійснення планового, оперативного та систематичного формування книжкових фондів та електронної інформації для забезпечення навчальної та виховної діяльності бібліотеки. Бібліотека виконує весь комплекс робіт із замовлення, придбання, оформлення літератури, періодичних та електронних видань, списання загубленої, зношеної, застарілої літератури. Бібліотека займається обробкою документів, відображення їх в інформаційно-пошуковій системі. Працівники бібліотеки здійснюють бібліотечне опрацювання документів, відображають інформацію про них в каталогах та картотеках бібліотеки.

Комплектування бібліотечного фонду здійснюється шляхом безпосереднього відбору літератури у книжкових магазинах, видавництвах, перегляду книговидавничої та книготорговельної інформації з метою відбору видань по профілю комплектування: журнали, газети, бланки замовлень, інформаційні листи, прайс-листи, і т.д. З метою доукомплектування бібліотечного фонду складаються списки літератури на основі проведення аналізу зошиту незадоволеного запиту.

Великого значення у розв’язанні проблеми залучення дітей до читання набуває завдання покращення якісного складу бібліотечних фондів шляхом першочергового поповнення їх творами української та світової літератури національною мовою.

Бібліотека комплектується книгами видавницта „Фоліо”, м. Харків; „Торсінг” м. Харків, м. Київ; „Веселка”, м. Київ; „Ранок”, м. Харків; „Школа”, м. Київ; „Каменяр”, м. Львів; „Підручники і посібники„Богдан”, „Астон”, м. Тернопіль та ін.

Не зважаючи на всі проблеми з комплектуванням бібліотечних фондів, адміністрація школи і працівники бібліотеки шукають інші шляхи поповнення фондів, зокрема:
- дарунки від учнів та їх батьків, учителів та меценатів;
- ділові контакти з видавництвами, друкарнями;
- придбання літератури за кошти, що надходять від зданої макулатури.

/Files/images/100_1422.JPG

Основні функції:

1. Здійснення комплектування фонду бібліотеки відповідно до нормативів книгозабезпечення і реальних потреб навчального процесу.

2. Технічна обробка нових надходжень книг і періодичних видань (за допомогою традиційної технології шифрування).

3. Облік сумарний та індивідуальний.

4. Розподіл літератури у фонді.

5. Робота з обмінно - резервним фондом.

/Files/images/100_1427.JPG

Особливу увагу бібліотека приділяє формуванню фонду періодичних видань. Передплата проводиться з урахуванням запитів користувачів бібліотеки. Отримуємо цікаві для дітей за змістом журнали: „Пізнайко”, «Колосок», «Юний натураліст», «Біологія для допитливих», «Географія для допитливих», «Історія для допитливих», «Фізика для допитливих», «Хімія для допитливих», «Teenglish», «Я вивчаю українську» та ін.

/Files/images/жур. для дітей.JPG

Фонд бібліотеки на даний час становить 12100 примірників видань.

/Files/images/Изображение 012.jpg

Школа передплачує 42 назви вітчизняних методичних газет та журналів для педагогічного колективу. Зокрема:
Розкажіть онуку Комп’ютер у школі Іноземні мови English

Початкова освіта

Англійська мова в початковій школі

Психолог

Завучу. Усе для роботи

Шкільна бібліотека

Німецька мова в школі

Початкова школа

Іноземні мови в навчальних закладах

Комплект журналів «Основа» (25 назв)

Шкільна бібліотека-інформаційний центр

Освіта України

/Files/images/для учителів.JPG/Files/images/жур. для учителів.JPG

Проте, проблеми, які сьогодні є у комплектуванні фонду, не стали на заваді в реалізації основної мети діяльності бібліотеки – задоволення інформаційних потреб юного читача, його запитів у процесі навчання, дозвілля, самоосвіти.

/Files/images/фонд журналів.JPG