ІІІ-й етап проекту тристороннього шкільного обміну «PathstoFreedom» (подорож до м. Берлін, Німеччина)

Третій етап проекту відбувся протягом 16.06.-20.06.2017 року в місті Берліні. Учасники тристороннього шкільного обміну зустрілися в столиці Німеччини, щоб побачити на власні очі відому у всьому світі Берлінську стіну та дізнатися про історію її виникнення, існування та знищення. За допомогою німецьких учнів ми відвідали найбільш видатні місця, прекрасні пам'ятники культури та архітектури: Брандербугські Ворота, Олександрівську площу (Alexanderplatz), парк Friedrichshain, меморіал Notaufnahme Berlin-Marienfelde, Бундестаг та інші.

За темою проекту учасники зустрічі відвідали Центр для біженців, де учасники працювали в три-національних групах, вивчаючи матеріали місцевого музею, а потім самостійно проводили екскурсію для інших учасників. Незабутнім досвідом став візит до музею Штазі, а потім в’язниці Штазі. Необхідно особливо згадати і цікавих особистостей, з якими нам пощастило поспілкуватися. Зустріч з Карло Джорданом, свідком НДР 80-х років, була надзвичайно насиченою. Наші учні мали змогу поспілкуватися і поставити будь-які питання. Матіас Рау, мешканець східного Берліну 70-80-х років, провів незабутню екскурсію на місці зламу стіни на розі Bornholmer Straße та Bernauer Straße та надзвичайно емоційно розповів про життя берлінців під час розподілу міста на дві частини. Крім свідків історії міста, була також зустріч з сучасною депутаткою Бундестагу в Будинку Парламенту, яка розказала про свою роботу та наголосила на важливості співпраці між усіма країнами учасників проекту. Діти мали можливість поставити питання, які їх цікавили.

East Side Gallery – це найдовша у світі художня галерея просто неба, фрагмент Берлінскої стіни довжиною 1316 метрів. Саме біля неї учасники обміну виконали свої творчі роботи: описали враження від перебування в Берліні, спілкування з учасниками та проекту в цілому.

Відгуки учнів нашої школи, учасників проекту «Paths to Freedom»:

Аміна Махмудова: Мене дуже вразила наша подорож до столицi Нiмеччини - Берлiну. Найбiльш всього менi запам`яталися нашi неймовiрно цiкавi, пiзнавальнi та розвиваючi заняття, якi проходили в iнтерактивнiй формi та всi дiти могли на власних очах побачити як, у яких умовах та де жили тогочаснi люди. Крiм того, усi мали змогу задати питання, якi хвилювали нас. Не можу не згадати нашi спiльнi прогулянки з усiма учасниками по всьому Берлiну, на яких, крiм вiдвiдання усiх головних пам`яток мiста, ми безумовно мали змогу потренувати та покращити нашу англiйську мову. Я дуже вдячна цьому проекту за змогу побачити та пiзнати iншi культури i вiдчути неймовiрнi емоцiï, якi я буду пам`ятати протягом усього свого життя.

Владислав Денисюк: Завдяки цій програмі я дізнався багато чого про життя та боротьбу за свободу. Я навчився цінити те, що я маю та навчився досягати своєї мети. Ми розібрали дуже складні випадки із життя багатьох людей. Я вважаю, що ці подорожі є дуже важливими у нас час.

Анастасія Вдовиченко: Я дуже вдячна організаторам цього проекту, адже я зустріла цікавих людей, багато яких стали мені гарними друзями. Завдяки поїздкам до Польщі й Німеччини, я змогла ознайомитись з їхніми культурними особливостями та колоритами, багато дізналась про період Другої світової війни, роки комунізму, шляхи цих країн до тієї свободи, якої нам бракує. Нам поталанило зустрітися зі свідками доби комунізму і поспілкуватися з ними; було дуже корисно почути їхні життєві історії. Мені дуже сподобалась програма нашого проекту, адже ми відвідали багато історичних місць, музеїв, в яких і самі могли стати екскурсоводами, прослухали багато лекцій, відвідали вокршоп з польської мови, мали змогу обговорити побачене і почуте. Цей проект навчив мене адаптуватись до нових умов і надихнув мене на вивчення історії. Я зрозуміла, що ми і самі є історія, тож аби вона була змістовною, нам треба боротися за свою моральну свободу.

Ганна Черкашина: Цей проект відкрив для мене нові можливості досягти нових вершин та успіхів. Не можу не сказати про те, що я вже взмозі визначитися з майбутньою професією, яка пов'язана з англійською мовою. Я дізналася, які насправді польська та німецька культури, та наскільки в цих країнах люди поважають один одного.

Валентин Рязанцев: Менi дуже сподобався проект. Завдяки йому я пiдвищив своï знання з англiйськоï мови. Також я знайшов друзiв серед представникiв iнших держав. Окрiм цього я дiзнався про звичаï та культуру iнших краïн. Час, проведений у колi друзiв, був незабутнiм i я рекомендую молодшому поколiнню прийняти участь у цьому проектi.

Мілена Гудім: Цього літа я брала участь у культурному обміні . На мою думку, ця поїздка була найцікавішою в моєму житті. Завдяки цьому обміну я зустріла багато нових друзів, з якими я й досі спілкуюся. Ця поїздка дала мені змогу побачити цікаві пам'ятки культури та архітектури , особливо мені сподобалися Бранденбурзькі ворота та Александрівська площа. Я дізналася про післявоєнну Німеччину , сподіваюся ці знання допоможуть мені на уроках всесвітньої історії в одинадцятому класі. Не можу не згадати про те , що я отримала позитивні емоції та підвищила навички спілкування англійською та німецькою мовами. Коли ми поверталися додому, мені стало трохи сумно. Але я отримала багато незабутніх вражень та досвід.

Марія Резнік: Завдяки цьому проекту я дізналася багато історично-цінної інформації. Я дізналася про розвиток подій під час розподілу Берліну. Також я дізналася про страйки робітників у Польщі. Завдяки проекту та екскурсій під час нього я змогла частково поринути у повсякденне життя жителів Берліну, Кракова та Вроцлава.

Олександр Середа: Мені дуже сподобався проект, бо завдяки йому я дізнався багато нового про польську і німецьку культури. Найбільш пізнавальними, на мій погляд, були такі події як зустріч зі свідками поділу Берліна на Східний і Західний та візит до парку імені Станіслава Лема. Також спілкування з іншими учасниками проекту та участь у запланованих презентаціях покращили мої навички спілкування іноземними мовами. Я познайомився з великою кількістю людей з інших країн і отримав безліч позитивних емоцій.

Злата Борщова: Після повернення в Україну, я була в захваті від нашої подорожі до Берліну. Від цієї подорожі в мене залишились чудові враження. Ми відвідали багато цікавих музеїв і пам'ятних місць, які розповідають не тільки про історію Німеччини, але й тісно пов'язані з історією нашої країни. Це чудовий досвід для всіх учнів не лише познайомитись з історією інших країн, але й покращити лінгвістичні здібності.

/Files/images/P70615-071438.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 399

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.