Волонтерський загін "ФАКЕЛ".

Волонтерство – це творчість.

Волонтер - той, хто віддає свій час,
натхнення, знання і сили іншим
з власної волі.


/Files/images/Рисунок2.jpg

Що наше життя? Це – гра, театр, низка подій та випадковостей, чорно-білий фільм, а можливо, захоплююча подорож нізвідки в нікуди?Добре, коли на початку цього шляху є орієнтири, поставлені вітрила. Вам на допомогу дають весла та карту. А що робити тим, кому не пощастило? Їх не навчили і не було у них допомоги «на старті», недолюбили їх, і не вистачило добра та уваги на їхню долю. Саме тут на допомогу приходить волонтерський загін «Факел».

Кожен з нас колись був на місці волонтера, допомагав іншим, піклувався про ближнього і все це за добре слово, вдячний погляд і непомітний потиск руки. Можливо тоді ми не усвідомлювали того, що творимо добро, що комусь даємо надію і зміцнюємо віру в щирих і безкорисливих людей. Ми також не знали, що наші вчинки вже мають окреслену форму і певну назву.

У перекладі з англійської слово volunteer означає – доброволець, той, хто віддає свій час, натхнення, знання і сили іншим з власної волі.

Волонтером може бути будь-яка людина, що бажає присвятити свій вільний час добровільній праці, розуміє проблеми оточуючих, має бажання допомогти, також волонтер це -добра, милосердна людина, яка володіє навичками спілкування.

Волонтерський загін «Факел» розпочав свою діяльність у вересні 2005 року. Його мета: зробити світ добрішим, допомогти тим, хто цього потребує.

За цей час ми зібрали багато макулатури під девізом «Збережемо ліс». Зробили годівниці й щодня годували птахів, навіть коли через морози в школі не було занять. Зібрали велику посилку канцелярських приладь для дитячого будинку. Написали кілька сценаріїв за оповіданнями В.А. Сухомлинського і поставили два спектаклі - для учнів молодших класів і дошкільнят. Провели акцію «Милосердя» - зібрали книги, іграшки, дитячі речі й подарували їх дітлахам з «Будинку малюка». Підготували лекції для учнів середніх класів «Про шкоду наркоманії», «Про правила дорожнього руху». Провели багато класних годин, диспутів на тему «Не можна жити без тривоги про людину».

Рік тому клас взяв шефство над групою дітей із «Дитячого будинку змішаного типу».Кожен тижденьми відвідувалицю групу, проводили з ними різні заняття: малювали, читали, гуляли, грали в різні ігри. В дні народження дітей організовували театралізовані свята, до яких учні класу готувалися заздалегідь. Підготували Новорічні та Різдвяні вітання, подарунки, конкурси, святкові номери художньої самодіяльності. Наш Дід Мороз став, мабуть, тим єдиним чарівником, якого найбільше чекають, і привітав тих, кому, можливо, більше немає від кого чекати поздоровлень.

Ми даруємо увагу, тепло, спілкування цим дітям; організовуємо дозвілля;прагнемо розвивати художні здібності, спортивні; навчаємо бути справжніми людьми.

/Files/images/Рисунок4.jpg/Files/images/Рисунок5.jpg/Files/images/Рисунок6.jpg/Files/images/Рисунок9.jpg

В цьому році наші малюки пішли до школи і зразу ж у нас стало більше справ: тепер ми ще й допомагаємовиконувати домашні завдання, готуємо «Цікаві уроки», виготовили «Класний куточок», допомагаємо в художньому оформленні вестибюлю. Нас завжди чекають,тому що ми для малюків «мами», які допоможуть покупатися, поміняти одяг, пришити петельку до куртки..., просто щиро поспілкуватися. А хлопці допоможуть і полицю повісити, і олівці на всю групу підстругати, і машинки відремонтувати…

/Files/images/Рисунок10.jpg/Files/images/Рисунок11.jpg/Files/images/Рисунок12.jpg/Files/images/Рисунок8.jpg

Директор дитячого будинку Л.В.Могильна щиро вдячна «Факелу» за турботливе відношення до дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, допомогу в організації життєдіяльності малюків.

З цього навчального року наш загін вирішив розпочати волонтерську діяльність і з учнями школи-інтернату №14. На класних зборах було складено план роботи на цей раз з учнями 9-х класів. Мої вихованці охоче підготували і провели цікаві бесіди на теми: «В здоровому тілі - здоровий дух», «Культура мови», «ВІЧ – чума ХХІ століття», «Про кохання»; зараз готуються до круглого столу на тему «Шляхи збереження навколишнього середовища».

Найголовніше для «Факелу» - це конкретна дія і відчуття своєї необхідності. Саме на цьому терені відбувається становлення особистості, життєвих принципів та ідеалів, відбуваються зміни у розумінні свого місця в сім‘ї, колективі, світі тощо.

«Факел» зацікавлює інших людей волонтерством і в цьому має помітні успіхи.

Волонтерство – це різноманітна праця. Можна працювати з дітьми-сиротами, інвалідами, можна доглядати за тваринами, саджати дерева, приймати участь у різних акціях… Загалом,це – вся та праця, з котрою може впоратися кожний, хто насправді цього забажає.

Суть волонтерства – можливість творчості. Творчості особливого типу, котру можна назвати «соціальною творчістю». А в творчості не скільки беруть, скільки дарують.Головне - створювати і зміцнювати мажорний тон, дух бадьорості, впевненості в своїх силах, у своїй здатності нести людям радість, прагнення перебороти будь-які труднощі.

«Факел» - це горіти і не згорати! Горіти порядністю, уважністю, відповідальністю, терпінням і відвертістю. Мати бажання зробити щось конкретне вже сьогодні, зараз і відчути результати своєї праці, своїх дій, відчути самоповагу – це означає незрівнянно більше, ніж віддати.

Кодекс волонтерського загону "ФАКЕЛ".

Волонтер – це людина, яка віддає свій час, натхнення, знання і сили іншим з власної волі, прагне приносити посильну допомогу для життя суспільства.

Особливі характеристики волонтерів

- Взаємоповага

- Чесність

- Чуйність

- Справедливість

- Працьовитість

- Толерантність

- Товариськість

- Терпимість до того, хто йде поряд

- Почуття гумору

Яким ми хочемо бачити майбутнього волонтера

- Демократичним (давати всім рівні прав на вираження своїх думок, ідей, не дивлячись на їх фізичні можливості, вікову різницю, національність і соціальний статус).

- Таким, що відгукується на заклик про допомогу

- Таким, що раціонально використовує свій час та час інших.

- Таким, що доводить до успішного завершення взяту роботу та поставлені цілі

- Морально чистим і таким, що поважає працю інших волонтерів

- ОптимістичнимІніціативнимНаполегливим

Волонтерство – це соціальна діяльність на благо інших. Мораль волонтера – мораль вільної особистості, яка живе добротою, гуманністю, що спрямована на пробудження людини, на її особисте вдосконалення в етичних цінностях.

Кiлькiсть переглядiв: 609

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.