/Files/images/a9fc60cf537b.gif

/Files/images/ЗАГ.png

/Files/images/загін.png

20 червня 2011 року на базі волонтерського загону "Факел", було створено загін "Юні миротворці".

ДЕВІЗ:

Горіти і не згорати
миром, добром, справедливістю!

НАША ПІСНЯ:

Солнце светит над нашей землей,
Соловей запоет на рассвете,
Только нам по душе не покой,
Мы нового времени дети!

ПРИПЕВ:

Миротворцы - добровольцы,
Мы сильны нашей верною дружбой,
Сквозь огонь мы пройдем, если нужно,
Открывать молодые пути!
Миротворцы - добровольцы,
Надо верить, любить беззаветно,
Видеть солнце порой предрассветной,
Только так можно счастье найти!

Поднимайся в небесную высь,
Опускайся в глубины земные,
Не сдавайся, иди и борись,
Мы ведь братья, а значит едины!

СКЛАД ЗАГОНУ:

Координатор загону - Савельєва Ольга Володимирівна

1. Олійник Євген 11-А - капітан;

2. Руденко Дмитро 11-В;

3. Коротенко Ілля 11-А;

4. Оганов Олександр 11-Б;

5. Пуль Ілля 9-В;

6. Приходько Гліб 9-В;

7. Пивовар Андрій 9-В;

8. Ярош Михайло 9-Б;

9. Середа Катерина 9-А;

10. Костіна Катерина 9-А;

11. Бондар Катерина 9-В.

Всеукраїнський проект
"Юні миротворці"

ХАРКІВСЬКІ МИРОТВОРЦІ

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

/Files/images/76.gif/Files/images/76.gif

Юні творці добра та миру
29 травня миротворці всього світу відзначали своє професійне свято. А на Харківщині, окрім колишніх учасників різних військових місій, цей день уперше відзначали й діти – юні миротворці, які з’явилися в нашому краї зовсім нещодавно.
Слобідський край

Рух юних миротворців зародився в 1998 році в Москві як програма «Школа миру» Організації Об’єднаних Націй, головною метою якої було виховання духу толерантності в суспільстві, нерозривного зв’язку поколінь з ветеранами війн і підвищення рівня культури підростаючого покоління. В Україні цю ініціативу ветерани-миротворці підхопили п’ять років тому, коли на базі воєнного ліцею в Кам’янець-Подільському було організовано клуб юних миротворців «Школа миру». А в Харкові цей проект було презентовано тільки в березні цього року в Міському департаменті освіти.
«Цей проект не передбачає перевагу військової підготовки. Основний акцент робиться на виховання розширеного світогляду, толерантності та поваги до культур, націй і віросповідань інших народів. Адже миротворець – це, у першу чергу, не той, хто бігає зі зброєю, а хто творить мир», – розповідає голова Первинної організації миротворців ООН і учасників бойових дій в Іраці Сергій Самойлов.

Образ позитивного героя
За словами Сергія Самойлова, головний задум цього проекту – створити для сучасних дітей-підлітків образ позитивного героя, за які правили свого часу ветерани Великої вітчизняної війни, перші космонавти. Але з часом цей образ як символ у нашому суспільстві було втрачено, принаймні, на теренах СНД.
У Харкові таку ініціативу поки що підтримали тільки три райони міста: Дзержинський, Московський і Жовтневий. Зокрема, в останніх двох уже навіть є готові кандидати в юні миротворці.
«Наша ідея полягає в тому, щоб у кожному районі створити факультативний клуб «Школа миру», за типом колишніх клубів юних моряків, юних десантників, юних зв’язківців, а тепер з’являються юні миротворці, – пояснює Сергій Самойлов. – Там є своя програма та свої градаційні звання: кандидат у юні миротворці, миротворець, миротворець-інструктор. Вручаються відповідні значки, складаються заліки з фізичної підготовки. Все це цікаво. І керівництво Департаменту освіти відзначає у цьому сенс. Адже це відволікає дітей від вулиці, комп’ютера, діти зацікавлені в підтримці одне одного, у знайомстві з різними організаціями та в здіясненні добрих справ».
Уже зараз рух юних миротворців, який тільки починає активно розвиватися в нашій країні загалом і на Харківщині зокрема, порівнюють із радянськими піонерами та американськими скаутами. Та, за словами кураторів цього руху, членів організації миротворців ООН і учасників бойових дій в Іраці, миротворець – це «щось нове, нейтральне, не стереотипне минуле і нікого не уражає».
У найближчому майбутньому юні миротворці мають з’явитися в усіх районах Харківської області. А згодом планується створити Дитячо-юнацьку організацію юних миротворців усеукраїнського рівня.

Як дорослі
Та поки що ми маємо тільки дві команди юних миротворців – це учні 8–10 класів Жовтневого та Московського районів міста Харкова. І хоча ці команди утворилися зовсім нещодавно, 27 травня вони вже відзначали Всесвітній день миротворця разом з колишніми учасниками військових місій. Спочатку в Чугуєві, на території колишнього Центру підготовки підрозділів миротворців, діти зустрілися зі справжніми героями, спілкували з ними, подивилися на зразки зброї та марш у виконанні учасників місій у різних країнах світу. А потім продовжили святкування в Харкові, на Меморіалі слави.
Наступним кроком у розвитку руху юних миротворців Харківщини стане поїздка до Кам’янець-Подільського, де діти візьмуть участь у Міжнародному зльоті юних миротворців. У попередні роки такі заходи проводилися тільки в Москві, а в червні цього року юні миротворці України, Білорусі та Росії вперше зберуться в українському місті.
«Щороку влітку під час зльоту юних миротворців проводиться військово-патріотична гра Чекпоінт. Вона передбачає такі елементи як пересування козачим кроком, знання історії Вітчизняної війни та історії ООН. Діти змагаються між собою, переможці отримують грамоти. Але, у першу чергу, зліт – це не конкуренція, щоб перемогти будь-якою ціною, а саме знайомство, дружба та обмін досвідом», – наголосив Сергій Самойленко.