/Files/images/psihologichna_slujba/eb1f12d-0-1581438162.jpg

Як говорити з дітьми про епідемію: поради психолога

Наш світ сповнений тривогами - завжди щось трапляється, змінюється, і найголовніше у цьому вихорі подій залишатися спокійним, тверезо оцінювати ситуацію і не піддаватися паніці. Особливо це стосується дорослих, адже вони є своєрідним лакмусовим папірцем для дітей.

Якщо мама і тато посміхаються, не нервують і не переглядають новини з панічно виряченими очима, тоді й дитина почуває себе спокійно, захищено. Це не означає, що треба приховувати ситуацію від малечі, але пояснити їй окремі моменти і підтримати - важливий обов'язок рідних.

Насамперед, потрібно пам'ятати, що діти відчувають тривоги і страхи дорослих, тому не потрібно замовчувати складних тем та ігнорувати цікавість дитини.

/Files/images/psihologichna_slujba/22529375.f9yw1ivis3.W665.jpg

Про що варто сказати дитині:

1. "Боятися - це НОРМАЛЬНО. Страх - це почуття, яке допомагає нам бути обережними та піклуватися про своє здоров'яй здоров'я інших людей".

2. "Якщо тобі страшно, ГОВОРИ мені про це. Страх стає меншим, коли ним ділишся".

3. "Страх зменшується, коли ЗНАЄШ, ЩО РОБИТИ, щоб захистити здоров'я: дотримуватися карантину, на вулиці й у закритих приміщеннях надягати маску та обробляти руки антисептиком/милом, тримати дистанцію від інших людей". Це тимчасові заходи безпеки, які нас захищають.

4. "Всі епідемії ЗАКІНЧУЮТЬСЯ і все стає як раніше".

/Files/images/psihologichna_slujba/22529375.f9yw1ivis3.W665.jpg

Рекомендації для батьків

♦ Обмежте перегляд новин вдома. Не варто перевантажувати дитину інформацією. Нехай вдома вона відчуває себе у безпеці й захищеною.

♦ Не обговорюйте поряд з дітьми найгірші сценарії. Діти нічого не можуть зробити, а переживати будуть не менше.

♦ Якщо дитина злякалася якоїсь інформації щодо епідемії - заспокійте її, поясніть, які дії робите ви, щоб захиститися. Запропонуйте дитині збудувати у її кімнаті захисну фортецю, ПОГРАЙТЕСЯ з нею. Здобудьте перемогу над всіма вірусами.

♦ Якщо дитина хвилюється за здоров`я бабусі чи дідуся, нехай поговорить з ними по скайпу, а вони її заспокоять, що РОБЛЯТЬ все, щоб захистити себе.

♦ Створіть щоденні сімейні РИТУАЛИ, які будуть підтримувати ПОЗИТИВНИЙ настрій у родині: чаювання, ігри, перегляд фільму всією родиною тощо.

/Files/images/psihologichna_slujba/22529375.f9yw1ivis3.W665.jpg

ПОРАДИ ЗДОБУВАЧАМ ОСВІТИ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ СИТУАЦІЯХ І ЗАПОБІГАННЯ ВИНИКНЕННЯ СТРЕСУ

1. Опанування себе в екстремальній ситуації і запобігання виникненню ефекту самопідтримки стресу допомагають прийоми самоконтролю.

2. Песимістичні думки посилюють стрес, і тому важливо навчитися змінювати їх на позитивні.

3. Позитивне (оптимістичне) мислення послаблює емоційне напруження, допомагає знайти ефективне рішення і діяти відповідно до обставин.

4. Формула позитивного мислення дає змогу налаштуватись на успіх, докласти зусиль для цього досягнення, а в разі невдачі - не впадати у відчай, паніку, зневіру.

/Files/images/psihologichna_slujba/22529375.f9yw1ivis3.W665.jpg

Спробуйте один з методів "заземлення". Ось тільки деякі з них:

1. Занурте ваші руки у воду: спочатку теплу, потім холодну; а після — навпаки;

2. Насолоджуйтеся улюбленою їжею або напоєм. Спробуйте відчути всю повноту і відтінки смаку, а також запах;

3. Потримайте в руці кубик льоду — зосередьтеся на тому, що ви відчуваєте, коли він починає танути;

4. Спробуйте відчути кожну частину свого тіла — від голови до кінчиків пальців: станьте навшпиньки, розімніть шию, руки, плечі.

5. Прислухайтеся до себе, відчуйте вагу одягу, волосся на своїй голові, серцебиття; опишіть, що вас оточує: Довідайтеся найменші деталі; каталогізуйте, що бачите навколо, використовуючи всі п'ять відчуттів;

6. Знайдіть свою "якірну фразу" і проговоріть її. Це щось просте — наприклад, назвіть: ваше повне ім'я, вік, місто проживання, день тижня і місяць, точний час і те, чим ви зараз зайняті. "Якірна фраза" може використовуватися кожен раз, коли ви відчуваєте паніку і тривогу.

Також поговоріть з кимось, кому ви можете довіряти. Розкажіть, що ви тільки що пережили панічну атаку; поясніть, як в майбутньому вони можуть її розпізнати і як би ви хотіли, щоб вам допомогли.


/Files/images/psihologichna_slujba/0100av3p-a8c2-778x890.jpg

/Files/images/psihologichna_slujba/Рекомендации.png

Шановні здобувачі освіти, педагоги та батьки! з 01.09.2020 н.р. ви можете отримувати консультації в онлайн режимі.


На період карантину, з метою дистанційного консультування учасників освітнього процесу ХСШ №156, практичним психологом Вомішеску Катериною Іванівною та соціальним педагогом Бандурою Іриною Олександрівною на платформі Viber, Googleclassroom створено інформаційні групи «Психологічна підтримка під час карантину». Приєднавшись до курсу ви зможете: переглянути матеріали, поставити запитання психологічного характеру та отримати рекомендації.
Є можливість поставити питання в Вайбері в "Співтоваристві ХСШ №156" (запрошення було надіслано всіма класними керівниками школи).
Також, всі здобувачі освіти, педагоги та батьки зможуть приєднатися до групових консультацій в Zoom конференції (день, годину та код буде розміщено в Графіку онлайн консультацій). Поставити питання можна в Вайбері в "Співтоваристві ХСШ №156".

Шановні батьки!

Діти, як найбільш активна й допитлива аудиторія, часто першими знайомляться з новими технологіями, випереджаючи в технічній освіченості батьків. 76% батьків не знають, які сайти відвідують їхні діти, а ви знаєте? Для цього ми створили цю пам’ятку для батьків.

Зробимо інтернет безпечним для дітей. wym-1587146100918

Кiлькiсть переглядiв: 648