ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

1. Ніколи не відправляйте дитину одночасно в перший клас і якусь секцію або гурток, оскільки початок шкільного життя вважається важким стресом для 6-7-річних дітей.
2. Якщо заняття музикою або спортом здаються Вам необхідною частиною виховання Вашої дитини, почніть водити її туди за рік до початку навчання або з другого класу.
3. Через кожні 10-15 хвилин занять дитині необхідно перериватися і отримувати фізичну розрядку.
4. Не чекайте, що ваша дитина буде такою, як ви, або такою, як ви хочете. Допоможіть їй стати не вами, а собою.
5. Не вимагайте від дитини плати за все, що ви для неї робите.
6. Не принижуйте!
7. Умійте любити чужу дитину, ніколи не робіть чyжій дитині те, що не хотіли б, щоб інші зробили вашій.
8. Любіть свою дитину будь-якою: талановитою і не дуже, щасливим і невдачливим. Запитуйте дитину кожен день про школу: "що сподобалося, чому навчився, з ким грав?" (Замість: "Що отримав? Тебе наpyгали?").

9. Хваліть дитину, але за справу: "У тебе чудово вийшло ..., ти акypатно написав ..., ти вчасно ..., чудово, що ... Щоб дитина знала, як бути хорошим. (Замість односкладових: Молодець! Розумниця !) кажіть частіше дитині, що Ви її любите не тільки коли вона добре поводиться, а й коли погано. Тільки після цього можете карати. (Я тебе дуже люблю, але ти сьогодні "поводишся погано, заважаєш мені, томy сьогодні бyдеш покараний").

10. Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Завжди пояснюйте причини, обоснованість ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативний варіант. Повага до дитини зараз - фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому. Ніколи не користуйтеся формулюванням "якщо ..., то ..." ( "Якщо ти збираєш свої речі, дозволю дивитися телевізор" і т.д.), це згубно впливає на виховання особистості - дитина починає приймати позицію "ти - мені, я - тобі ".

Бажаємо Вам успіху в новому навчальному році!

/Files/images/psihologichna_slujba/1.09.jpg

Адаптація до школи

Загальні рекомендації для батьків майбутніх першокласників

Рекомендації батькам майбутніх першокласників