/Files/images/biblioteka_2015/14124386_804057503069959_3105710588264991283_o-400x250.jpg
Якщо ви зможете привчити дитину читати книги, то ви дасте їй гарну уяву, ерудицію і перспективне майбутнє. «Я і так багато читаю! Он скільки всього прочитав в інтернеті», — може заперечити дитя. Але воно може й не знати, що тексти на сайтах і в соціальних мережах — це, швидше за все, компіляція давно відомої інформації, «адаптованої для індексації пошуковими системами з метою збільшення монетизації контенту». Звучить не дуже приємно, та й якість текстів та рівень знань авторів залишає бажати кращого.
На відміну від сайтів, книги – це джерело якісної інформації. Вимоги, які видавці висувають до авторів текстів, значно вищі, ніж до текстів, що публікуються в інтернеті. І дітям книжки варто все ж купувати. Інша річ— як зробити їх настільки ж інтерактивними як і веб-сторінка?

Ми підготували 5 порад як прищепити дітям

любов до читання.


1. Навчайте дитину за своїм прикладом – читайте частіше.

Якщо в сім’ї прийнято проводити вільний час біля комп’ютера або телевізора, то дитина навряд чи швидко переключиться на книги. Станьте для неї прикладом. Знайдіть цікаві вам книги і час для їх прочитання.

2. Дайте дитині книги, які будуть їй цікаві

«Коротка історія часу» Стівена Хокінга? А може бути «Звіробій» Джеймса Купера? Або «Діти капітана Гранта» Жуля Верна? Дайте дитині те, що їй дійсно буде цікаво.

3. Обов’язково обговорюйте прочитане.

Вам доведеться читати книги разом з дитиною або прочитати їх заздалегідь. Чому головний герой вчинив так чи інакше? Ви знайдете загальні теми для розмови і допоможете розвивати навички комунікації і збагатити словниковий запас дитини.

4. Цінуйте книги

З дитинства потрібно привчати дитину до бережного ставлення до книги, як до чогось особливо цінного. Створіть свої правила читання: обертайте книги в кольоровий папір, користуйтеся закладками, читайте в певний час і в певних місцях в будинку.

5. Уникайте примусу.

Якщо ви будете змушувати дитину читати, вдаючись до методів залякування і покарання, це може привести до антагонізму, дитина може зненавидіти читання. Ніколи не критикуйте дитину і не порівнюйте з іншими дітьми: «Ось Маша за літо 5 книг прочитала, а ти одну з працею, тому що читати толком не вмієш».

/Files/images/biblioteka_2015/136_2016_chytaiemo_iz_zadovolenniam_2kl_gaiova_cover-712x1024 2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 297